Doporučujeme: Zkus to jinak - logicky | TV program | Stahovač videí z YouTube | Měření rychlosti internetu | Psí Park | Snadné sdílení souborů | Italo.cz

Lee — Pořádek je jen převládající forma chaosu.

3.kapitola- staří přátelé

Datum: 18. 11. 2006 20.06 | Autor: Lee | 4744× | Kategorie: What if... | Komentáře: 44

„Zlato a jsi si jistá, že to nebylo způsobeno těmi mozkomory?“

„Ano jsem si jistá. Tohle bylo jiné, až příliš skutečné.“

V tu chvíli se otevřely dveře a dovnitř doslova vlétl pošuk Moody spolu s Mundugusem plus několik dalších členů a  hůlkami ve vzpřímené bojové poloze.

„Jste všichni v pořádku, dostaly jsme typ tady od Munduguse, že má dojít k útoku.“

„To je od vás moc hezké, že jste se dostavily, přesto je to poněkud pozdě. Tady Amandu napadli před chvílí mozkomorové.“

„Děláte si z nás srandu Albusi, to je problém, to je sakra problém, obrana proti nim se neučí nejmíň sto padesát let. Alespoň, že jste tady byl vy Brumbále, jinak to dopadlo špatně.“

„To je na tom to nejzajímavější. Já nebyl ten kdo odehnal ty mozkomory.“

„A kdo tedy?“

„To ještě nevíme. Alastore rád bych tě požádal, abys prozkoumal všechny stopy před domem a zjistil co se dá.“  Po té se obrátil na Tonksovou.

„Prosím tě Nymfadoro, jdi na ministerstvo a pokus se nenápadně prohledat veškerá záznamy o zvěromázích, snaž se najít někoho kdo se dokáže měnit v orla, nebo podobné zvíře. Pokud je má domněnka správná tak to bude stejně k ničemu, ale za pokus nikdy nic nedáme. A co se týče vás Jamesi, chci, aby jste se přestěhovali k Siriusovi, jeho dům je pod Fideliovým zaklínadlem tudíž tam bude v bezpečí. A teď ty Mundugusy. Chci vědět, kde jsi se dozvěděl o útoku, ale ještě než začneš, Amando jdi si prosím zabalit věci, chci aby jste odešli ještě dnes a ty Lyli zatím prosím informuj Siriuse.“ Když obě odešli obě dámy z pokoje pokynul Mundugusovy aby pokračoval.

„No bylo to v jednom baru na Obrtlý. Několik smrtijedů se začalo navážet do nějakého chlápka, který mněl na  sobě kapuci a seděl u baru. On řekl, že s nimi udělá obchod a to, že oni mu řeknou co všechno vědí o Voldemortovi a on jim za to moc neublíží.“ Při téhle zmínce se Moody od srdce zasmál. „Dokážu si představit jak na to ti smrtijedi reagovali.“

„Ano to máte pravdu, smáli se úplně stejně jako vy, dokud na ně nezaútočil.“

„ON útočil.“ Zeptal s nehraným zájmem Brumbál.

„Ano a řeknu vám, něco tak rychlého sem ještě neviděl. Když s nima skončil, tak z toho posledního co stál ještě vymlátil co se chystá. Nakonec vystřelil z hospody a než sem ho stihnul doběhnou ven byl pryč. Mně si naštěstí nevšimnul, byl jsem zalezlej pod jednim převrácenym stolem.“

„A představil se nějak náš neznámí.“

„No ne tak docela.“

„Co ti myslíš?“

„Po tom co dostal z toho smrtijeda tu informaci a než ho uspal tak mu řekl, aby pozdravoval svého pána od…jak jen to říkal, ó ano od chlapce-který-přežil.“ James se tvářil velice nechápavě. „Přežil? A co?“ Brumbála však zarazila jiná věc.

„Chlapec?“

„Ano, ano, přesně tak to řekl. I podle hlasu zněl hodně mladě.“

„Mně se jenom nechce věřit, že by někdo takový mohl přemoci pět smrtijedů ba co víc vyčarovat patrona.“ Po notné chvíli rozebírání útoku se už do pokoje dostavila už i Amanda.

„Já jsem připravená.“ Brumbál ihned vstal mávl hůlkou, aby její kufr poslal napředa pak přistoupil Amandě.

„Tak dobrá mi půjdeme napřed, hned jak se sbalíte tak přijďte za námi. Vám už jsem ostatně adresu sdělil.“ Pak už se jen ozvalo tiché puf a Brumbál i spolu s Amy byly pryč.

 

…Děravý Kotel…

 

Pomalým krokem přišel k jednomu ze stolů pro hosty, unaveně shodil krosnu zem a sám se svezl do jedné ze židlí. Tom si všiml, že se mladík vrátil, tak k němu rychle přispěchal.

„A, konečně jste zpět. Dáte si něco?“

„Vlastně ano. Přineste mi skleničku Wiskey. Ne počkejte, přineste mi celou láhev.“

„Bohužel, ale mi tady nesmíme nelívat tvrdý alkohol nezletilím.“

„Tak to mam štěstí, že je mi dneska sedmnáct. Co vy na to?“

„Tak to je něco jiného.“

Za chvíli se vrátil s lahví zlatavé tekutiny v jedné ruce a skleničkou v druhé ruce. Harry mu rovno zaplatil a požádal jej o trochu soukromí. Nalil si první skleničku a jemně si z ní usrkl. Cítil jak mu tekutina stéká do krku a při tom příjemně pálí. Odložil ji a vytáhl deník do kterého psal už skoro denně. Dnes mu bylo sedmnáct let. Tak moc by si přál to oslavit se svojí rodinou. Kéž by tu teď byla Mia a Ron, Nevillea Weaslyovy.

„Ale vždyť oni tu jsou.“„Jo jenom nemají potuchy kdo vůbec jsi. Tady veliký Harry Potter zemřel už před hezkou dobou.“„Mohl by sis laskavě odpustit toho „velikého“ Harryho Pottra. Sám si to řekl tady nikdo takový není.“„Ale, snad se nám pán neurazil.“„Mohl by sis nechat těch sarkastickejch poznámek, na to teď vážně nemam náladu.“„Jo a kdy jí taky máš.“

Nalil si další skleničku. Cítil se neuvěřitelně malátný. „Panebože to je ale neuvěřitelně blbej zvyk chlastat wisku, budu s tim muset něco udělat.“

Dveře do hospody se pomalu otevřely a dovnitř nevešel nikdo jiný než Brumbál. Harrymu samozřejmě trochu zatrnulo. Chtěl se s ním sice setkat, ale ne takhle brzy. Nenápadně se zasunul do židle a usrkl si ze své skleničky, při tom pozoroval jak se brumbál vybavuje u baru s Tomem. Po chvíli viděl jak tom ukazuje jeho směrem. Na nic nečekal rychle si hosil na záda krosnu, kopnul do sebe skleničku a vydal se směrem ke dveřím. Ve chvíli kdy se dotýkal kliky se však za ním ozval hlas.

„Promiňte směl bych s vámi na chvíli mluvit?“ Harry se otočil a viděl Brumbála jak stojí kousek za ním. Postavu mněl vzpřímenou, na obličeji o mnoho méně vrásek a v očích mu stále poskakovaly ty veselé jiskřičky, které mu vždy dávaly naději. Zjistil, že ho dokonce vidí rád. Přistihl se, že na něj jen tak zírá aniž by cokoliv říkal a tak jen pokynul rukou ke stolu, kde stála na půl vypitá láhev a jedna sklenička. Došly na místo, kde se posadily. Harry vytáhl hůlku zakroužil s ní ve vzduch a na stole se vedle té jeho skleničky objevila ještě jedna úplně stejná.

„Dovolte mi, abych se představil. Jmenuji se Albus Brumbál a jsem ředitelem školy čar a kouzel v Bradavicích.“

„Velice mně těší, jmenuji se Harry…Harry Patterson.“

„Dáte si se mnou skleničku.“

„Rád, avšak nevím jestli ty by jsi mněl.“

„Ale no tak, dnes slaví sedmnáctiny, tak mi to nekažte.“

„Vážně kolikátého, že to dnes je?“

„31. Července, proč se ptáte?“ Vzápětí se málem kousl do rtu, když si uvědomil, že jeho datum narození se přesně shoduje s datem narození Harryho z tohoto světa, když si k tomu člověk připočte jeho podobu s jamesem a jeho zelené oči po Lyli, člověk by musel být naprosto slepý, aby si toho nevšiml.

„Já jen že mi někoho připomínáte. A neměl by jste tak významný den slavit s rodinou?“

„Bohužel nemám rodinu. Rodiče zemřeli když sem byl malý a můj kmotr více než před rokem, ale mám takový pocit, že to není to o čem jste se mnou chtěl mluvit.“

„Promiň to je mi líto, nechtěl jsem ti připomínat bolestivé vzpomínky, ale ano máš pravdu to není o čem jsem s tebou chtěl mluvit.Dnes došlo na Obrtlé ulici k potyčce mezi smrtijedy a nám neznámým cizincem, jak jistě víš je zlá doba a my hledáme každého spojence.“

„A co s tím společného já?“

„Tom mi říkal, že jsi byl dnes na Obrtlé, Doufal jsem, že jsi něco viděl.“

„Promiňte asi vás zklamu, ale bohužel o ničem takovém jsem neslyšel, a co se týče cizinců tak pro mě je tu cizí prakticky každý.“

„A smím se zeptat co někdo jako ty dělal na takovém místě jako je Obrtlá ulice.“

„Já?...sháněl jsem tam pár… maličkostí.“

„Doufám že to nebylo nic z černého trhu?“

„Samozřejmě, že ne.“ A při tom nenápadně nohou posunul svou krosnu dál za sebe, aby ji brumbál neviděl.

„Odkud vlastně jsi Harry?“

„Tak porůznu. Hodně jsem cestoval. Nikde jsem nezůstával moc dlouho.“

Harryho bolelo, že si musel takhle vymýšlet a lhát, ještě ke všemu zrovna Brumbálovi, ale neměl na výběr. Chvíli se spolu jen tak nezávazně bavily když celou hospodou otřásl výbuch a na hlavu se jim sesypala omítka ze stropu. Reflexivně vytáhl hůlku a chystal se vyběhnout ven, když ho za paži chytil brumbál.

„Ty zůstaň tady já se o to postarám.“

„Promiňte, ale nejste můj ředitel, ani opatrovník, teď když mně omluvíte lidi tam venku potřebují pomoct!!“ Přistihl se že téměř křičel, chvilku mu to bylo líto, ale pak se mu vyškubl a rozběhl se přímo ke dveřím. Brumbál samozřejmě na nic nečekal a vydal se za ním.

Venku zatím zuřila bitva. Bylo zde na padesát smrtijedů, kteří útočily na všechny a všechno co viděli. Neváhal a vrhl se ke skupince pěti zakuklenců, kteří si vzali na mušku nějakou dívku. Ještě za běhu na ně vrhal všechna nonverbální kouzla, na která si vzpomněl. Díky momentu překvapení se mu skutečně podařilo všech pět smrtijedů buď tím či jiným způsobem zlikvidovat.

            Dívka ležela na zemi obličejem dolů. Jednou ruku jí dal pod hlavu a druhou jí opatrně za rameno otočil.

„Panebože Hermiono!!“ Mněla tržnou ránu na hlavě a krev jí pomalu ztékala z čela, ale naštěstí žila. Chtěl ji vzít do náručí a odnést někam do bezpečí, když jej do boku zasáhlo nějaké kouzlo a odmrštilo ho na zeď budovy. Snažil se, se zvednout, ale zpřerážená žebra mu to moc nedovolovala. Nemohl se vůbec nadechnout. Okolí se mu rozmazávalo, až se nakonec ztratilo úplně.

 

Jeho smysli se začali zostřovat, slyšel hlasy všude kolem sebe, ale nedával najevo, že se probudil, chtěl vědět kolik toho vědí oni.

„Tak co jak je na tom?“ Zeptal se hlas ve kterém poznal Moodyho. „Není to nejhorší,“ tentokrát to byl ženský hlas, který neznal, ale přesto mu byl velice povědomý, „na to, že jste mu to kletbou zpřerážel několik žeber. NA co jste sakra myslel Pošuku, Vždyť je to dítě.“

„Tohle nebyla moje vina. V tom černým plášti a jak se tam na Grangerovou skláněl, myslel jsem, že jí chce ublížit.“

„Jak se z vás vůbec mohl stát bystrozor.“

„Tak hele Lyli, já sem dostal za mříže víc černokněžníků a čarodějek než ty si kdy stačila za svůj život poznat, tak mi neříkej, že jsem neschopném.

„Panebože, to je ona. Je tady. Moje máma. Perfektní co mam teď dělat. Že já na tu dohodu vůbec přistupoval.“

„No jistě a to ti dává právo ho takhle zřídit. Ne víš co nebudu se s tebou už o tom bavit. Přinesl jsi ty jeho věci z děravého kotle?“

„Jestli myslíš z toho co zbylo z děravého kotle tak ano.“

„Co s tim chceš dělat Lyli?“

„Chci zjistit kdo to je a proč je tak podobný Harrymu.“

„No bezva teď se mi budou hrabat ve věcech. PANEBOŽE DENÍK!! Klid Harry nepsal jsi tam žádný jména, nemůžou zjistit kdo doopravdy jsi.“

„Lyli myslím, že to přeháníš.“

„Ty nejsi zvědaví Moody?“

Nejdřív vysunula katanu z úchytů na boku krosny. Vysunula ji z pouzdra. Na její čepeli nebylo vidět jediné škrábnutí. Byla ostrá a udržovaná.

„Podívej Pošuku tady jsou vyryty nějaké symboly. To už jsem viděla. No páni tohle jsou Elfské symboly.“

„Dokážeš to přeložit?“

„Ano myslím, že ano.“

„No bezva, proč mi nikdo neřekl, že moje matka uměla elfsky.“

„A co tam stojí?“

„Tento meč patří rytíři světla, čaroději s duší elfa. Panebože, jestli se nepletu tak tohle elfská práce. Tyhle meče jsou prakticky nezničitelné a nedostává jen tak někdo.“

„Ty myslíš, že ten meč dali jemu?“

„To bych neřekla, elfy už dlouho nikdo neviděl, spíš jej zdědil,nebo koupil na černém trhu.“

„No alespoň že tak, ale to s tím černým trhem mně docela naštvalo.

„Já bych sázel na variantu číslo dvě. Podívej  tady na ty lektvary.“

Ajaj, teď pude do tuhého.“

„Veritasérum, Doušek živé smrti, sakra ten kluk je jak univerzální voják. Snape by z něj mněl radost.“

„Heh, chceš se vsdit.“„Podívej pošuku co je tohle. Co je v té krabici.“„Panebože já sem idiot, neříkej mi, že jsem se toho ještě nezbavil.“

„Panebože vždyť to dračí vejce.“

„No co, alespoň bude mít Hagrid radost.“

„Myslím, že Hagrid bude mít radost.“

„Podívej Lyli co je to tam na dně, pod tím oblečením.“

„To vypadá jako deník.“

Tak jo, asi je čas se probudit.“

 
Komentáře:

 1. Istana18. 11. 2006 20.19

  SUPER!!!PROSTĚ BOŽÍ!!! CHCI DALŠÍ PROSIM!!!!  odpovědět
 2. šibal18. 11. 2006 20.20

  jůůůů, to je boží kapitola a už se moc těším na pokráčko :-)  odpovědět
 3. Jarwis18. 11. 2006 20.42

  Super, kdy bude další?  odpovědět
 4. julca18. 11. 2006 20.46

  suuuuuupr!!!  odpovědět
 5. Trili18. 11. 2006 21.06

  božíííííííí, další prosííííííííííííííím  odpovědět
 6. lila18. 11. 2006 21.24

  nevim co mam napisat...jezis to je ale...ale hmm uzasneeee :D  odpovědět
 7. Gwenia18. 11. 2006 21.30

  Je to uzasny!!!!!!Prosim dalsi!!!!  odpovědět
 8. Fufik18. 11. 2006 21.40

  Jj, je to NÁDHERNÝ!! =P  odpovědět
 9. Gabe18. 11. 2006 22.00

  Dalšííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí! Prosím.  odpovědět
 10. Warener18. 11. 2006 22.13

  Kdyyyyyyyyyyyyyyyy budeeeeeeeeeeeeeeee dalšííííííííííííííííííííííííííí????????????????::)))))))))))  odpovědět
 11. Andy18. 11. 2006 22.49

  SUPER!!!!!! jedna z nejlepších ( ne-li nejlepší ) povídek co jsem četl! je to úžasný. Doufám že bude brzo další. Prosím! :-)  odpovědět
 12. Kate18. 11. 2006 22.59

  SKVĚLÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝ...... ať je brzo brzinko pokráčko, prosím prosím -:))  odpovědět
 13. Vruon19. 11. 2006 1.28

  Výborný, prostě brylantní, co takhle ještě zrychlit tempo?? Opravdu by to bylo nádherný :) No stejně je to super :)  odpovědět | Odpovědi: Gabe [16],
 14. Lena19. 11. 2006 8.30

  Děj téhle povídky mě strašně zaujal. Nemůžu se dočkat dalšího pokračování. Jen ať je brzo, pls:)))  odpovědět
 15. Jarec19. 11. 2006 10.17

  Jaaaaaj. Takto to useknúť. No čo už.  odpovědět
 16. Gabe19. 11. 2006 11.06

  Odpověď pro Vruon [13]: Zrychlit tempo? Nene. Ať to hezky pomalu zraje, jako to nejlepší víno.  odpovědět
 17. Gil-galad19. 11. 2006 11.16

  neuvěřitelně dokonalí rychle dalšííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí prosímmm rychleeeeeeeee :-))))))  odpovědět | Odpovědi: Fufik [20],
 18. arex.m19. 11. 2006 12.16

  plosim,plosim,plosim,plosim!!!další!!!!!!!!plosim,plosim,plosim,plosim!!!  odpovědět
 19. Egwain19. 11. 2006 12.18

  UUUUUUUUUUUUUUUUUžasný!!!!!!!! Prostě SUPER!!! Já chci další!!!!! Prosííííííííííím!!!!  odpovědět
 20. Fufik19. 11. 2006 13.12

  Odpověď pro Gil-galad [17]: jo, ale není to tvoje víno trošku už přezrálé?? =P  odpovědět | Odpovědi: Gabe [27],
 21. ledik19. 11. 2006 14.06

  pekne,das dalsi kdy asi?  odpovědět
 22. Naria19. 11. 2006 14.51

  super.kdy bude další????  odpovědět
 23. Lexter19. 11. 2006 17.18

  Super boží a další podobná synonyma. Prostě nej povídka.  odpovědět
 24. Free19. 11. 2006 17.36

  Teda tak tohle se ti fakt povedlo, budu se opakovat ale je to fakt super. Prostě fantastický, doufám, že další kapitolka bude co nejdřív.  odpovědět
 25. xmona19. 11. 2006 18.01

  Já ci novou kapitolu je to bomba fakt super  odpovědět
 26. Lili19. 11. 2006 18.01

  Tedy tak to je fakt suprový chce to rychle další...:D:D:D:D  odpovědět
 27. Gabe19. 11. 2006 18.01

  Odpověď pro Fufik [20]: Pokud jde o tempo příběhu, tak ať zraje. Ale rychlost přidávání kapitolek by se mohla zvýšit.  odpovědět
 28. Lorlima19. 11. 2006 19.23

  Je to super, moc super;)  odpovědět
 29. Tundra-Loki19. 11. 2006 20.12

  skvělé, jen sem se divil, že se "nevzbudil" už dřív -měl by míň vysvětlování (ty lektvary, dračí vejce atd.) ale ne 2. stranu to může bejt ještě zajímavý

  Ps: doufám, že i v tomhle světě bude velká bitva, kde to pořádně rozjede (...š). :-)  odpovědět
 30. Gina20. 11. 2006 14.19

  Skvělý, těšim se na pokráčko, koukám, že se nám tady duše elfů (po elfsku Súlë Eldar) nějak rozmohly :D Je to moc hezký!  odpovědět
 31. Lee20. 11. 2006 17.40

  Tady je to myšleno jenom obrazně, oni ho jenom trénovali  odpovědět
 32. Sherina21. 11. 2006 19.03

  waw waw waw....doufám že další bude co nejdříve...je to vážně super povídka  odpovědět
 33. anet21. 11. 2006 20.43

  to je síla, doufám že pokráčko bude brzy, nemůžu se dočkat, takto nás napínat!!!!!!!!  odpovědět
 34. Pierre22. 11. 2006 13.23

  Wow, kdy bude další kapitolka?  odpovědět
 35. Gabe22. 11. 2006 17.41

  Kdy bude nová kapitolka k tomuto? Konkrétní čas.  odpovědět
 36. Gabe25. 11. 2006 18.30

  No tak, Lee. Žiješ vůbec?  odpovědět
 37. Lili25. 11. 2006 18.51

  Jo jo kdypak bude další???:)))))  odpovědět
 38. Alex26. 11. 2006 22.38

  No tak další plošim plošim  odpovědět
 39. Elu28. 11. 2006 6.56

  prosiiim! pokrackooo! je to uplne super :)  odpovědět
 40. Pierre30. 11. 2006 11.18

  Nemohl by jsi prosímtě přidat další kapitolku?  odpovědět
 41. Andy30. 11. 2006 12.05

  další! pls. já sem strašně zvědavej jak to bude pokračovat!  odpovědět
 42. MasterBlinker30. 11. 2006 19.05

  Přidej novou kapitolu PLS je to boží povídka !!!!!!!!!!!!!!!  odpovědět
 43. v.k.2. 12. 2006 23.03

  Kdy asi bude nová kapitola??

  Chci slyšet datum!!!!!!  odpovědět
 44. Egwain3. 12. 2006 11.24

  Kdy bude další??? Já se už nemůžu dočkat!!  odpovědět

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: