Doporučujeme: Psí Park | Stahovač videí z YouTube | Italo.cz | Snadné sdílení souborů | Zkracovač dlouhých adres | Měření rychlosti internetu | Zkus to jinak - logicky

Lee — Pořádek je jen převládající forma chaosu.

5.kapitola

Datum: 20. 10. 2006 21.50 | Autor: Lee | 4780× | Kategorie: Harry Potter Životní Rozhodnutí | Komentáře: 24
Nákupy s překvapením 

„Eh, ahoj Remusi co…co ty tady děláš?

„Vlastně jsem se tě chtěl zeptat na to samý, ale mám takový dojem, že odpověď jsem si už domyslel.“

Totiž my jsme se tady …najednou…potkaly.

„Ano, totiž…já jsem sem přišla …a nevěděla jsem, že je Harry tady a lekla jsem se a …“

To už za ni, ale dokončil větu Remus. „Pak jsi zakopla, a nebýt hrdinského činu tady Harryho tak jsi jistě upadla, že?“

„Huh, jak to víš? Zkusil to nenápadně Harry. Právě teď si připadal jako naprostý idiot, neschopný jakéhokoliv srozumitelného slova. Hlavou se mu jen honily myšlenky.“No tak kamarád, řekni něco chytrého a to hodně rychle jinak si o tobě bude myslet, že jsi naprostý idiot.“

„My jsme vážně nedělali nic…špatného.“ Dodal už jen velice potichu. Zatím co Remus, který stál na prahu dveří do koupelny sotva zadržoval smích a v očích mu pobaveně plápolaly ohýnky pobavení.

„No tak já vás nechám, ať můžete pokračovat v tom …jak že jsi to říkal? Nedělání ni špatného.“ A těmi slovy a špatně skrývaným ‚úsměvem na tváři odešel a zavřel za sebou dveře.

„Tak to bylo velice….“

„…trapné? Frustrující? K zešílení? Předpokládám, že jsi chtěl říct něco v tom smyslu.“

„Mno vlastně jsem chtěl říct zábavné, ale jestli to vidíš takhle Mio.“

„Tak jsem to nemyslela. Představ si kdyby sem takhle přišli mí rodiče.“

„Tak to by byl nejkratší vztah v historii nám známého světa.“ Dodal s jistou dávkou pobavení, která byla slyšet v tónu jaký to řekl.

„A proč si to myslíš.“

„Někde jsem totiž slyšel, že s mrtvolou se randí dost těžko.“

„Randí? Mám tohle brát jako pozvání?

„Heh, tohle jsem vážně řekl? Ale nezní to tak špatně. Ty a Já na příčné ulici. Mohly bychom se na chvíli odtrhnout až si půjdeme nakoupit potřeby do školy. Co ty na to?“

Znovu si ji k sobě přitáhl, aby ji mohl políbit. Když už byli jejich rty znovu těsně u sebe, tak mu přes ty jeho jen položila ukazováček a se slovy „dobrou noc Harry“ se otočila a odešla z koupelny. Ještě dobrou minutu tam jen tak stál a zíral do zavřených dveří.

„Zdá se mi to nebo tu začíná být nějak horko, sakra už si povídám sám pro sebe. Musim si dát studenou sprchu.“ A s těmi slovy si vlezl do sprchy.

            Ta postel byla úžasná, cítil se neuvěřitelně unavený. Poslední co si pamatoval jek zavírá své oči.

Chci vědět kdo je ten zrádce………Crucio………ale, ale tak už si se rozmyslel………ne? No jak chces……Inflarate………Aaaaaaa!! ………proč si neušetříš tu bolest Harry ………stejně je všechny zabiji………další den ty stále nic………Crucio………AAAAAhh!! ………Tebe snad nikdo neučil slušnému chování………

Domem se rozléhal chlapcův křik. Chvili na to k němu do pokoje vrhl Remus s hůlkou v ruce. Hned za ním se objevila Tonks, Hermiona, Ron a dokonce i pan a paní Grangerovi. Harry sebou házel na posteli, po čele mu stékal ledový pot. „Harry no tak dělej vstávej.“ Snažil se ho probudit vlkodlak, ale marně. Nic nepomáhalo. Zkoušel s ním zatřást, ale marně. „Tohle není dobrý.“ Paní Grangrevá si sedla na kraj postele a přiložila dva prsty na jeho krční tepnu.

„Má hrozně vysoký krevní tlak a taky horečku. Jestli se rychle nevzbudí tak mu hrozí zástáva srdce.“

………jsi mi k ničemu Harry Pottre  ………Avada Kedavra………zelený paprsek blížící se přímo k němu………Néééé!

Celý pokoj se začal třást, světlo problikávalo a sklenic s vodou, která stálá u postele se rozletěla na milión kousků.

„Néééééééé!!“ S trhnutím se posadil na posteli. Zorničky mněl rozšířené strachem, po celém těle mu stékal pot a celý se třásl. „Harry, Harry , podívej se na mně, vnímáš mně?

Nejdřív nevnímal vůbec nic. Pak si všiml postav stojících v jeho pokoji a nakonec i paní Grangerové která se snažila získat jeho pozornost. „Už je to lepší?“ Herry se však zmohl jen na přikývnutí.

„To …to byl jen špatný sen.“

„Já bych spíš řekla pořádně intenzivní noční můra.“

„Špatný sen? Anebo špatné vzpomínky? Ozvala se z rohu místnosti Tonková, které se v očích leskli slzy. V celé místnosti teď panovalo ticho jako v hrobě a vládlo zde ohromné napětí.

„Já …potřebuju se trochu opláchnout a bude to dobré.“ Spustil nohy z postele, ale ve chvíli kdy vstal se mu podlomila kolena a on málem spadl, kdyby ho Remus nechytil. „Počkej pomůžu ti.“ A s těmito slovy opustili místnost.

„Tohle není fér.“ Ozvala se pochvíli Hermiona. „Tohle se nikdy nemělo stát , ne jemu.“

Nymf se na ni jen smutně podívala. „Život není fér Hermiono, ale máš pravdu tohle se stát nemělo.“

„Tomu nerozumím co se nemělo stát?“ Zeptal se pan Granger, který byl až do teď potichu.

„Přibližně před třemi týdny se smrtijedům podařilo prolomit ochranu, kterou Harrymu poskytoval jeho dům a krev jeho matky. Zabily jeho příbuzné, jeho samotného unesli a dlouho mučily, nakonec ho …zabily.

„Ale jak…jak to, že žije? Zeptala se opatrně Miina matka.

„To nevíme. On tvrdí, že to bylo jeho rozhodnutí, ale ve skutečnosti to chápe nejspíš jedině on.“

            Zbytek noci již naštěstí a díky zásluze bezesného, uspávacího lektvaru proběhl naprosto poklidně. Když se ráno Harry vzbudil tak mu hrozně kručelo v žaludku a už se nemohl dočkat snídaně. Naházel na sebe oblečení a sešel dolů po schodech do kuchyně. K jeho překvapení už tu všichni byli.

„Dobré ráno.“ Ozvalo se ode dveří.

„Dobré ráno, tak co už si se probudil? Pojď se nasnídat dneska jdeme ne Příčnou.“ Řekl mu s úsměvem jeho vlkodlačí opatrovník.

„Konečně bude nějaká zábava, už se těším na nákupy.“ Při téhle větě se nenápadně podíval ne Miu, která jeho pohled zachytila a nenápadně se pousmála. Celá snídaně probíhala v živém rozhovoru. Ron se bavil s Harrym jak jinak než o famfrpálu, což poměrně iritovalo Miu,  která už je nemohla poslouchat, tak se dala do rozhovoru s Nymf o čem jiném než o mužích.

Nikdo se ani slovem nezmínil o tom co se událo v noci, což Harrymu jen vyhovovalo. O tomhle ještě nebyl připravený mluvit s nikým.

„Mimochodem, Harry?

„Ano, Remusi?

„Tohle ti tu včera nechal Brumbál.“ A s těmi slovy mu podal zabalený dárek a kartičkou na které stálo:   „Drahý Harry, přeji vše nejlepší k tvým šestnáctým narozeninám. Doufám, že ti toto pomůže na tvé cestě životem.“Když rozbalil dárek nešel uvnitř starou, silnou a oprýskanou knihu jejíž název hlásal Bílá Magie.

„Páni tak to je něco, škoda že si ta kouzla nemůžu vyzkoušet.“

„No, vlastně Harry můžeš.“

Celý tenhle dům ze začarovaný tak, aby pohlcoval zbytkovou magii, takže ministerstvo nic nepozná.“

„Děláš si ze mě srandu Remusi? Vždyť to je perfektní. Tak co Rone dem to vyzkoušet?“

„Že váháš.“

„Co ty Mio, jdeš taky? Ta se na Harryho podívala, ale zakroutila jen hlavou, že radši zůstane v bezpečí kde je.

U Harry v pokoji pak víc než hodinu zkoušeli různá kouzla, která našli v knize a že jich tam rozhodně nebylo málo. Ve chvíli kdy Ron vyslovil kouzlo pro vytvoření tlakové vlny do pokoje vešla Mia, aby jim řekla že je čas jít. Jenže jek prudce otevřela dveře tak zrzek škubl hůlkou a kouzlo se odrazilo od stěny a teď letělo přímo na Harryho. Ten jen reflexivně zvedl ruku před obličej a čekal náraz. Ten však stále nepřicházel. Když otevřel oči viděl jak na něj jeho dva přátelé zírají s otevřenými ústy. Z jeho ruky vycházela rudozlatá mlhovina, která se před ním formovala do štítu. Ten jej ze předu obklopoval do půlkruhu.

„No páni kámo, to je něco. Jak to děláš?“

„Já…já netuším, ale je to zvláštní pocit.Rone zkus odzbrojovací kletbu.“ Jeho kamarád ne něj namířil hůlkou a vykřikl „Expelliarmus“. Rudý paprsek vylétl z jeho hůlky a vpil se do štítu jehož povrch se zavlnil jako vodní hladina. To bylo však vše. Spustil ruku dolů a štít zmizel.

Ještě chvíli tam tak stáli než konečně promluvila Mia. „Asi už by jsme mněli jít a o tomhle by sis mněl promluvit s Brumbálem.“ Harry se na ni usmál. „Jako vždy máš pravdu teď to necháme být.“ A s tím sešli zpět dolů do kuchyně.

„Připraveni?“ Zeptal se jich Remus.

„Eh, Reme a jak se tam vlastně dostaneme?“

„No vzhledem k tomu, že jdou i Grangerovi tak jsme zvolili přenášelo místo Letaxu.“ Ode všech tří se ozvalo jen hromadné zaskučení, které evidentně naznačovalo nesouhlas. Pak už se ale všichni chytli starého koštěte, které je přeneslo přímo do Děravého Kotle. Na dvorku Tonks poklepala na cihly a před nimi se rozevřel pohled na starou známou a stále přelidněnou ulici.

            Jako první zastávka byla zvolena Gringotovic banka, kde si všichni vyzvedli popřípadě rozměnili potřebné peníze. Jako další bod byl na programu nově otevřený krámek bratrů Weasleyových s žertovnými předměty, kde se mněli sejít s panem a paní weasleyovými.

„Frede, Georgi rád vás zase vidím. Ještě jsem vám ani nestihl poděkovat za tu oslavu bylo vážně nádherné.“

„To je samozřejmý Harry …no jasně co bychom neudělali pro jednoho z našich bratrů.“ Doplnilo ho druhé dvojče. Ještě chvíli se takhle bavily jak čekali jejich rodiče. Z radovánek je však vytrhl výkřik vycházející zvenčí obchodu. Všichni se reflexivně otočili i s napřaženými hůlkami. To už ale kolem výlohy proletěla další kletba. Remus jen vykřikl : „Zůstaňte tady a i s Tonksovou vyběhl do ulice. Zkrz výlohu bylo vidět tucet smrtijedů jak bojují na život a na smrt proti několika bystrozorům. Harry jim chtěl vyběhnout pomoci, ale někdo ho chitil za předloktí. Byla to Hermionina matka.

„Myslým, že říkali, že máme zůstat tady.“ V tu chvíli ale Harryho jizva doslova explodovala bolestí a on se svezl na kolena. „Harry co se děje?“

„On je tady.“ Řekl s naprostým klidem v hlase. A než stačil kdokoliv cokoliv udělat už byl venku ze dveří. Za sebou už slyšel jenom : „Harry  poč…“

Na ulici ležela těla několika mrtvých čarodějů. Jejich oči zeli prázdnotou. Na chvíli si myslel, že to možná nebal až tak dobrý nápad. Jeho pohled pak ale spočinul na prostředku ulic kde se na zemi skláněl Remus nad zraněnou Tonksovou.

„Ale, ale vlkodlaku pročpak jsi nepřidal ke mně? Rozhodně bych s tebou zacházel lépe než tihle ubožáci.“ Z jeho hlasu čišela nadřazenost a pohrdání.

„To bych raději zemřel!!“

„Jak si tedy přeješ.“

„AVADA KEDAVRA!!!“ Remus svým tělem přikryl Tonksovou, aby se jí nic nestalo. Byl naprosto smířený se smrtí, ale jí se nesmí nic stát.

Zelená kletba letěla přímo na něj. Najednou ve chvíli kdy čekal smrt se však kletba vpila do rudozlatého štítu. Ten se celý rozvlnil jak byla kletba silná.

„JAK JSI TO UDĚLAL!! TOHLE NENÍ MOŽNÉ!! Voldemort byl téměř nepříčetný a v jeho očích byl vidět neuvěřitelný vztek. Remus však vypadal naprosto stejně zmateně.

„A kdo říká že to byl on?“

Voldemort se otočil po hlase, který vycházel zpoza něj.

„TO…TO NENÍ MOŽNÉ! OSOBNĚ JSEM TĚ ZABIL!!“

„Ahoj Tome…
Komentáře:

 1. orion20. 10. 2006 21.53

  já mám první koment! Hurááá! :DDD  odpovědět
 2. Lee20. 10. 2006 21.54

  ajéjé děti si hrajou  odpovědět
 3. orion20. 10. 2006 22.03

  ňemáš lížátko?  odpovědět
 4. orion20. 10. 2006 22.05

  já nevim, že si všichni stěžujou na ty useknutý konce a sami je pak dělaj, všichni... :D tahle kapča se mi fakt líbila, s gramatikou si hlavu nelámej, já to neopravuju vůbec :DDD  odpovědět
 5. lalenqa20. 10. 2006 22.05

  heh konecne nova kapitola a k tomu je este super : ) len tak dalej  odpovědět
 6. aneleh20. 10. 2006 22.13

  pěkná kapitola ! už se těším na to jak Voldemort přežije ( případně nepřežije) zjištění že Harry "zase" přežil :-)  odpovědět
 7. Magika20. 10. 2006 22.14

  .....bude pršet....

  Kapitolak nádherná...... doufám, že další bude co nejdřív!!!!! ^_~  odpovědět
 8. Vruon20. 10. 2006 22.44

  Po dlouhé, předlouhé době další vynikající kapitolka :)  odpovědět
 9. Tundra-Loki20. 10. 2006 22.54

  Naprosto skvělý! Hlavně ten konec. Prosííím ať je další kapitola brzo. (Házím psí očka na monitor :-) )  odpovědět
 10. Gina20. 10. 2006 22.58

  Lee, prohlašuji, že tě žeru :D Je to naprosto dokonalý! Nemá to chybu!!!!! Fakticky. Nemám ti co vytknout. Souhlasím s Orionem, že s gramatikou si hlavu nelam, já to po sobě už ani nečtu :D . Moooc chválím. Určitě si stálo na to počkat!!!!!!!! (Tím nechci říct, abys intervaly mezi přidáváním kapitol nějak prodlužoval :D )  odpovědět
 11. Sherina21. 10. 2006 9.29

  bezvadná kapitolka..a krásně dlouhá..moc se těším na další, hlavně na povídání Harryho s Voldíkem:-D nebo spíš souboj?:D  odpovědět
 12. šibal21. 10. 2006 10.28

  hezký :-)  odpovědět
 13. Kate21. 10. 2006 11.28

  naprosto skvělý začátek... naprosto skvělý konec -:))  odpovědět
 14. Fufik21. 10. 2006 12.24

  Téda!!! Myslela jsem, že se ukousám nedočkavostí.... Je to skvělý, Lee!! =))  odpovědět
 15. Cissy21. 10. 2006 14.27

  Ahojky, takže, nevím, jestli jsem tady už komentovala. Tahle povídka je super stejně jako celá tahle kapitola. Uvidíme se někdy příště!!! Papinky pa :)  odpovědět
 16. imnetet21. 10. 2006 20.34

  skveléééééé.........ach jaj kedy si hovoril že to bude tá dalšia? nejako sa neviem dočkať  odpovědět
 17. Gil-galad22. 10. 2006 11.42

  tak to je fakt mazéééééééééééééééééééééc  odpovědět
 18. Gwenia22. 10. 2006 16.00

  je to bozi!!Skeli!!!Uzasny!!!Dokonali!!!Prosim,prosim..Dalsi...  odpovědět
 19. Lili23. 10. 2006 12.56

  Fakt mazec :D:D:DFakt to chce další.Tady se rozmohla epidemie s tím že každý usekává tak hnusně kapitoly až se to nedá vydržet.  odpovědět
 20. Lorlima24. 10. 2006 16.37

  Úúúúúúúúúúúúúúúžaaaaaaaasnýýýýýýýýýýýýýý!!! :)  odpovědět
 21. Lee24. 10. 2006 17.42

  Helel lidi jak já to vidim další bude v pátek :-))  odpovědět
 22. Ala25. 10. 2006 19.46

  No vidíš šikovnej chlapeček.A jáký má krásný očíčka a tu pusinku.  odpovědět
 23. Andy25. 10. 2006 20.57

  skvělí!!!! je to suproví už se moc těším na pokračování :D  odpovědět
 24. imnetet26. 10. 2006 20.45

  v piatok to je fajn to je už zajtra:O)))))))))))))  odpovědět

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: