Doporučujeme: Psí Park | Měření rychlosti internetu | Služby pro Váš web | Italo.cz | TV program | Stahovač videí z YouTube | Snadné sdílení souborů

Lee — Pořádek je jen převládající forma chaosu.

3.kapitola - kdo jsï?

Datum: 30. 9. 2006 10.12 | Autor: russlew | 6144× | Kategorie: Harry Potter Životní Rozhodnutí | Komentáře: 32

3.kapitola – Kdo jsi?

 

Nevěděl, jestli je živý nebo mrtví. Přes bolest se nemohl ani pohnout. Nad sebou slyšel hlasy. „Musíme ho rychle dostat do nemocnice….“ Cítil jak ho nakládají do auta, které se následně rozjelo. Znovu k němu promlouvaly ty hlasy. „Harry, no tak vzbuď se, teď nesmíš spát.“ Nad ním se skláněla ženská postav a třásla s ním. Ta bolest byla neskutečná. Byl položený na zadní sedačce a jen bezmocně mžoural ven z okénka. Byly někde ve městě. Uliční světla se míhala neuvěřitelnou rychlostí. Dělalo se mu hrozně zle. Chtěl spát a byla mu neuvěřitelná zima                       Auto zastavilo před nemocnicí. Pan Granger rychle vystoupil z auto a zavolal na Hermionu: „Rychle dojdi pro doktora, my ho zatím vyndáme.“ Ta rychle vběhla do budovy a za chvíli už se řítila ven i s doktorem a několika dalšími zdravotníky, kteří ho ihned začali nakládat na nosítka.

            „Pane bože, co se mu stalo? Rychle bude potřebovat transfuzi, zjistěte jeho krevní skupinu. Pospěšte si ztrácíme ho…“ Znovu ztratil vědomí.

…Pomalu se probíral. Pootevřel oči. Byl v nemocničním pokoji. Nepoznával to tu. Když se rozhlédl kolem sebe uviděl mladou hnědovlasou dívku sedící na židli, hlavu opřenou o postel a jednu ruku vloženou v té jeho.  Pokusil se vstát, jenže jeho tělo proti tomu protestovalo. Svým pokusem však probudil dívku spící na jeho posteli. Ta zvedla hlavu a jakmile uviděla, že je vzhůru tak se mu vrhla se slzami v očích kolem krku. „Pane bože Harry, mněla jsem takový strach.“ On na ni jen nevěřícně zíral. Nic nechápal. Zaživa si nemohl vzpomenout kdo vůbec je. A kdo je ta dívka. Ona si všimla jeho odtažitosti a se strachem v očích se na něj podívala. „Jsi v pořádku? Neboj se za chvíli tu bude Brumbál a dostaneme tě odtud.“

            To co jí však řekl jí naprosto vyrazilo dech. „Já tě znám. Jak se jmenuješ a kdo je Harry? Snažil se vzpomenout si odkud ji zná, ale nic, v hlavě mněl úplně vymeteno. Ona se na něj podívala výrazem plným smutku a pochopení, chtěla mu všechno vysvětlit, ale v tu chvíli se rozrazily dveře do pokoje a dovnitř se vřítilo několik postav.

            „Hermiono jdi od něj, tohle není Harry.“ Pronesl jeden kouzelník. Měl pod nosem hustý knír a na sobě otrhaný hábit. „Co to říkáš Remusi proč by to neměl být Harry?

„Protože Harry je Mrtví!!“

Harry jen bezmocně ležel na posteli. Teď už vůbec ničemu nerozuměl. Kolem něj stálo několik postav. Jedna z nich mněla na sobě zvláštní klobouk a když zvedla obličej od země bylo vidět , že jí chybí jedno oko a místo něj má zvláštní protáčející se náhradu. „Kdo jste, co ode mne chcete. Já vás neznám.“ Chtěl vstát z postele, ale muž s černými mastnými vlasy vytáhl hůlku a namířil na něj. Ve chvíli kdy uviděl hůlku se mu před očima mihl obraz. Vysoký muž s hadím obličejem jak na něj míří a on se svíjí v bolestech. Dlaně si přitiskl ke spánků. V hlavě mu pulsovalo a cítil bolest.

 Muž s jedním okem na něj vyštěkl: „Okamžitě nám řekněte kdo jste!“ Snažil se vzpomenout si, ale nešlo to. „No tak bude to!!“  „Já nevím, já opravdu nevím.“ „Jak tedy chcete. Severusi?“do toho.“ Než stihl cokoliv udělat muž s mastnými vlasy na něj namířil hůlkou a pronesl: „Legillimens.“ Před očima se mu začali míhat obrazy. Desítky postav zahalených v černých kápích poletující vzduchem kolem něj a nějakého muže. Bolest mu opět začala pulsovat hlavou. Postava s hadím vzezřením vystupující z kotle. Cítil neuvěřitelné bodání uvnitř svého mozku. Ale obrazy nepřestávaly. Viděl mrtvého chlapce a sebe jak křičí Cedriku, néééééééé! Teď už tu bolest nemohl vydržet. Začal křičet z plných plic. Svalil se z postele na zem při čemž se mu vyhrnula jeho nemocniční košile. Na jeho zádech bylo vidět desítky ještě nezahojených jizev, které způsobil Voldemort svým mučením. Všichni přítomní zalapali po dechu.

            Pak se od Hermiony ozvalo : „Přestaňte copak nevidíte, že mu ubližujete.“ Snape přerušil spojení s chlapcem a nechal svou hůlku klesnout v ruce podél těla. Dívka k němu rychle přiklekla, ale Harry už byl v bezvědomí. Pohladila ho po jeho černých rozčepýřených vlasech a snažila se ho probudit.

            „Co jste zjistil Severusi?“ Zeptal se Brumbál. „Já… nechápu jak je to možné, ale je to skutečně On.“

„COŽE?!?!“ Vyhrkli ze sebe najednou Remus, Tonksová i Moody. „Jste si tím naprosto jistý?“

„Ano Remusi, je to jistě on.“ Teď se vlkodlakovi začaly drát do očí slzy štěstí. Nechtěl se zabývat tím jak je to možné. Byl šťastný. To už se ale ozvala znovu Hermiona: „Musíme ho dostat pryč odtud.“

Pomalu přicházel k sobě. Slyšel téměř křičící hlasy. Poznával je, vzpomínal si i na to co se stalo v nemocnici. Otevřel oči a viděl svého nejlepšího přítele ve velmi vášnivé debatě s Remusem.

„…co tím sakra chcete říct dva týdny.“

„Prosím tě Rone uklidni se.“ To se ho snažila zklidnit paní Weaslyová.  „Počkejte musím si to urovnat v hlavě. Takže můj nejlepší kamarád a někdo koho považuji za svého bratra strávil čtrnáct dní v zajetí toho- jehož- jméno –se- nevyslovuje, kde málem zemřel a ty mi tady říkáš, abych se uklidnil? To snad nemyslíš vážně?“

Tentokráte to byla Hermi kdo se ozval. „Počkej Rone jistě k tomu mněli dobrý důvod proč nám to neřekli a určitě…“ To už však nestačila doříct, jelikož je probudil smích vycházející z Harryho postele. Když se ohlédli po původci toho zvuku a zjistily kdo to je tak jim trochu zatrnulo. Mysleli si, že se jejich kamarád zbláznil. Ten se však přestal smát a podíval se Hermi a Ronovi do očí. Pak už jen pronesl: „Ani nevíte jak mi tohle chybělo.“

            Přesně v tu chvíli se mu Ron i s Miou doslova vřítily do náručí. Jen tak se tam objímali. Nikdo se neodvážil porušit tuhle chvíli jakýmikoliv zbytečnými slovy.

Až nakonec Harry přece jen promluvil. „Ani netušíte jak moc sem se bál, že vás již v životě neuvidím.“ Pak si všiml postavy stojící v pozadí. Remus tam jen tak stál. Bál se jak bude Harry reagovat po tom co se stalo tam v nemocnici. Viděl jak s obtížemi vstává a jde k němu. Zastavil se až těsně předním. Čekal všechno jen ne to co stalo. Místo tvrdé rány ho objal. Ten nejdřív nevěděl jak by mněl reagovat ale pak objal i on jeho. Harrymu se však za chvíli vysílením podlomila kolena. Remus ho však naštěstí včas chytil a pomohl mu zpět do postele. „Bude to dobrý?“ Harry se mu podíval do očí pak se podíval na Brumbála, který do teď jen seděl opodál a vše sledoval s lehkým úsměvem na tváři. Pak se otočil zpět na ně : Jo, teď už to bude dobrý.“

Do toho ale promluvila madame Pomfreyová: „No tak dobrá pan Potter si teď už jistě potřebuje odpočinout“ Všichni začali okamžitě protestovat a překřikovat jeden druhého, což u Harryho vyvolalo další upřímný smích, ale nakonec všichni začali přeci jenom odcházet. Už se zvedala i Mia když ji chytil za ruku. Ta se na něj s otázkou v očích podívala.

„Počkej ještě chvíli, já… chtěl bych s tebou mluvit. O samotě.“ Dodal když viděl, že se otáčí i Ron. Ten se na Harryho však jen usmál, aby mu dal najevo, že pochopil situaci.

„Co se děje?“

„Já jen sem ti chtěl říct, že… no…jen, jsem rád že jsi v pořádku. Víš nikdy bych si neodpustil kdyby se ti něco stalo.“ Pochopila to, ale stále jí tížila na srdci jedna otázka. „Harry, jak jsi to dokázal? Jak jsi to přežil? Profesor Snape nám říkal co stalo tam v té …kopce. Prý jsi jistě zemřel.

„Ano to je pravda, ale já nemohl jsem vás opustit. Jste moje jediná rodina. A viděl jsem co by se stalo kdybych zeřel. Já viděl ty vlkodlaky a to jsem…“

„…nemohl dopustit.“ Dokončila za něj větu s lehkým úsměvem na tváři. „Od kdy je z tebe vůbec zvěromág“

„To kdybych věděl. Já myslím, že ani nejsem zvěromág.“

„Cože tomu nerozumím“

„Víš já nevím jak to říct, ale já cítím toho griffina neustále ve mně jako bych to byl já. A obě podoby pro mne byly stejně přirozené.“ Pak nastala tíživá chvíle ticha.

„Víš Harry já opravdu jsem se o tebe bála.“ Jejich obličeje se neustále přibližovaly. Jejich ústa byl čím dál blíže. Cítil své srdce jek bije neuvěřitelnou rychlostí a její vůně ho doslova omamovala.

            Naráz se otevřely dveře kanceláře ošetřovatelky a z nic vyšla sama sestra. „Co tady ještě děláte slečno Grangerová. Jasně jsem řekla, že máte nechat pana Pottra odpočinou.“

Oba se lekly a rychle se od sebe vzdálily. „Já… omlouvám se. Už jsem …na odchodu.“ Řekla a při tom se červenala jak rak od zdola až nahoru. Harry pro jistotu dělal že ho zaujala jeho přikrývka, aby nebylo vidět, že je na tom stejně. Hermi se pomalu zvedla a odcházela z ošetřovny. Těsně u dveří se však ještě otočila a lehce se na něj usmála.Komentáře:

 1. Sherina30. 9. 2006 10.18

  super  odpovědět | Odpovědi: nina [6],
 2. Master30. 9. 2006 13.49

  Mrkni se ke mě!!  odpovědět
 3. Fufik30. 9. 2006 18.55

  Skvělý!!!
  Master řekneš mi tvoji adresu????  odpovědět
 4. Gina30. 9. 2006 19.03

  Leeee ty seš úúúřžasnej!!!!! Nemám slov :D  odpovědět
 5. Gabe30. 9. 2006 20.40

  Je to prodtě úžasná povídka. Myslím, že ji můžu zařadit mezi ty opravdu důmyslné. Je to super.  odpovědět
 6. nina30. 9. 2006 21.18

  Odpověď pro Sherina [1]: Kdy budou další kapitolky  odpovědět
 7. Lee30. 9. 2006 21.40

  Kapitolky budou...možná...zejtra :--))  odpovědět
 8. Sherina1. 10. 2006 15.07

  takže možná dneska? a budou tedy?  odpovědět
 9. Fufik1. 10. 2006 15.52

  To by bylo skvělý, kdyby byly(a) dneska!  odpovědět
 10. Lee1. 10. 2006 17.23

  Hele lidi sklamu vás dneska rozhodně nic nebude. :-((  odpovědět
 11. Fufik1. 10. 2006 17.30

  Tak přístě....  odpovědět
 12. orion1. 10. 2006 18.36

  :( skoda skoda... ale co, Lee jak si myslel to kapitolkY? ona nebude kapitolkA? :)  odpovědět
 13. Lee1. 10. 2006 19.49

  Kapitolky v průběhu času a jedna kapitolka co nejdřív  odpovědět
 14. Gil-galad21. 10. 2006 22.20

  tak to doufám že to nejdřív bude tak během, zítřka jinak nevim co to se mnou udělá:-)  odpovědět
 15. Sherina2. 10. 2006 14.38

  já si taky myslim že by mohla být dneska ale nechci na tebe nijak tlačit  odpovědět
 16. Morzan2. 10. 2006 19.12

  Já chci další!!!!!  odpovědět
 17. Lee2. 10. 2006 20.59

  Já takyyyyyyyyyy!!!  odpovědět | Odpovědi: Fufik [18],
 18. Fufik3. 10. 2006 9.05

  Odpověď pro Lee [17]: :-D  odpovědět
 19. Sherina4. 10. 2006 16.33

  plosim plosim mohly by nová kapča přibýt dneska?  odpovědět
 20. Ala4. 10. 2006 17.22

  Jo prosím prosím smutně koukám  odpovědět
 21. Istana4. 10. 2006 18.35

  Ajá se připojuju!!! Fňuky!!!Fňuk!!!!!  odpovědět
 22. Neya4. 10. 2006 19.59

  A já taky, aby nás nebylo málo  odpovědět
 23. Fufik5. 10. 2006 14.57

  Já se přidávám.... :-D  odpovědět
 24. Gil-galad5. 10. 2006 20.38

  já rovněž plosím plosím prstíčkem hrabu  odpovědět
 25. orion6. 10. 2006 16.28

  i já, ploším ploším šmutně koukám... ")  odpovědět
 26. KarenDes6. 10. 2006 19.24

  Tal kdy to tu budeeee:-((((((((((((((((((((((((((((  odpovědět
 27. Lee6. 10. 2006 21.13

  Jak sem řekl bude o víkendu
  to budu mít čas  odpovědět
 28. Neya7. 10. 2006 9.31

  Už je víkend...  odpovědět
 29. Lee7. 10. 2006 12.08

  Tž na tom taky pracuju :-))  odpovědět
 30. Fufik7. 10. 2006 12.21

  Už se nemohu dočkat....  odpovědět
 31. imnetet7. 10. 2006 16.13

  kedy bude nováááááááááááá?????????????????????  odpovědět
 32. Lee7. 10. 2006 16.33

  Za pěěěěěěěěěětttttttttttt mmmmmmmmmiiiiiiinnnuuuuuuuuutttttttt  odpovědět

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: