Doporučujeme: Stahovač videí z YouTube | TV program | Služby pro Váš web | Snadné sdílení souborů | Zkracovač dlouhých adres | Psí Park | Zkus to jinak - logicky

Lee — Pořádek je jen převládající forma chaosu.

2.kapitola - dokončení

Datum: 28. 9. 2006 21.34 | Autor: russlew | 4484× | Kategorie: Harry Potter Životní Rozhodnutí | Komentáře: 7

Já nerozumím, co ode mně vlastně ..“

„Ale ano, rozumíš velice dobře.“ Ve chvíli kdy promluvil mohl Harry vidět v jeho tlamě řadu býlích zubů ostrých jako břitvy. Při představě, že by se mu mohl dostat „ pod tlapu“ se mu sevřel žaludek a po zádech mu přejel mráz.

            „Ano rozumím, ale co když se nechci vrátit? Řekni mi co mně tam čeká? Zas jen bolest, strach a utrpení? Ne díky, tohle není život o jaký stojím. Mám dost toho jak lidé umírají a to jen mojí vinnou.“ Teď už křičel na celou místnost.

            Pak se stalo něco co nečekal. Griffin vyrazil ohromnou rychlostí přímo na něj, srazil ho k zemi a tlapu mu přiložil na hruď aby se nemohl zvednout. Svou tlamu přiblížil k jeho obličeji a pak otevřel tlamu. Harry rychle uhnul pohledem do strany. Tohle nechtěl vidět.       V tu chvíli mněl srdce až někde hluboko v kalhotách. Griff na něj však jen promluvil. „Přestaň se konečně litovat Harry Pottre. Dělá se mi z tebe zle. Tvůj rod se nikdy neobrátil k přátelům zády a to je právě to co ty teď děláš. Co myslíš, že se stane když ty zemřeš. Kdo zničí Voldemorta. Brumbál snad? Ano je mocný a stojí na té správné straně, ale nikdy nebude dost silný na to aby svět zbavil takového zla jakým je Tom Radle.“ Griffin z něj slezl a poodešel o kus dál, aniž by přestával mluvit. „Neustále si dáváš za vinu smrt svého kmotra, ale napadlo tě, že se pro tebe obětoval rád a i kdyby si na jeho smrti nesl nějakou vinu pak musíš jít dál a to jako mrtví půjde dost těžko.“ Teď už to v Harrym doslova vřelo, vztek ho naprosto ovládl. Znovu se postavil na nohy. Kolena se mu ještě klepaly, ale nebral na to ohled.

            „Jak se vůbec opovažuješ?“ Křičel z plných plic.  „Co o to můžeš vědět? Nebyl si tam když zemřel Sírius a nebyl si tam na to hřbitově a ani…“ Chtěl se vykřičet a říct mu všechno hezky od plic, ale Griffin ho opět přerušil. „A to je právě omyl. Byl sem tam. Byl sem na tom hřbitově a byl sem tehdy na ministerstvu.“ Teď svůj hlas Griffin ztlumil. „Byl sem i tehdy v Tajemné komnatě a také u Bradavického jezera. To já vedl tvou ruku když jsi vrazil Godrikův meč do chřtánu toho hada. Když si mečem tvého předka zničil tu stvůru a sám si při tom málem zahynul. A byl sem tam už od tvého narození. Chránil jsem tě a dodával ti odvahu. Tak jako můj prapředek kdysi chránil samotného Nebelvíra.“

            Po tom co griffin domluvil se rozhostilo hrobové ticho. Harry byl naprosto zmatený. Teď už nerozuměl vůbec ničemu. Zahleděl se ne tvora otočeného k němu zády.

            „Kdo vlastně ve skutečnosti jsi?“ zeptal se ho.

Tvor se na něj otočil a podíval se na něj pohledem plným hrdosti, odhodlání a síly. „Stále si to nepochopil Harry Pottre? Pak mi pohleď do očí a možná najdeš odpovědi, které tak moc hledáš.“ Harry mu pohlédl upřeně do očí a co uviděl ho naprosto šokovalo. Do teď si toho nevšil. Nedívaly se na něj oči zvířete, ale oči člověka. Smaragdově zelené lidské oči. Stejné oči jako mněl on sám. „Ty jsi…?

„Ano. Konečně jsi pochopil. Mezi námi není rozdíl. Jsem tvojí součástí. Když zanikne jeden, zanikne i ten druhý. Já jsem ty a ty jsi já. Já jsem tvé srdce Harry Pottre.“

„Pohleď Harry.“ Náhle se místnost znovu začala zaplňovat barvami a formovat se do pevného obrazu. Viděl auto jedoucí po osamělé noční silnici vedoucí skrze les. Náhle se ozvala rána a auto zastavilo. Vyšel z něj muž středního věku a pohlédl na pneumatiku svého vozu. Byla propíchnutá. „Sakra.“ Zaklel si muž. To co stalo pak mu však vyrazilo dech. Ze zadních dveří auta vystoupila mladá dívka přibližně v jeho věku a vstoupila do světla reflektorů. „Pane bože, vždyť to je Hermiona. Na co se to díváme“

            „Toto je velice blízká budoucnost, přibližně za půl hodiny.“ Odpověděl a pak dál spolu s Harrym sledoval výjev. Pan Granger se snažil vyměnit kolo zatím co Hermiona s paní Grangerovou jej škodolibě popichovali. Když muž náhle zvolal : „Vidíte co jsem říkal, ještě nejsem úplné nemehlo.“ Chtěli nastoupit do auta, ale dveře se z ničeho nic sami zavřeli a zamkli. Klíčky ke všeobecné smůle zůstali uvnitř. Světla zhasla. Nyní trojici osvětloval už jen svit měsíce v úplňku. Kdesi z dáli se ozvalo zavití. Najednou promluvila Hermiona : „Tohle se mi vůbec nelíbí.“ V tu chvíli se po cestě začali přibližovat tři postavy. Tři vlkům podobná stvoření, z jejichž tlam odkapávaly sliny. Hermiona už stihla zakřičet jen : „Utíkejte!“ Ale bylo pozdě vlkodlaci se na ně vrhli. Neměli sebe menší šanci. Roztrhali je na kusy.

            Harry to mohl je bezmocně přihlížet té hrozné podívané. Snažil se křičet upoutat na sebe pozornost, ale nic nepomohlo. Padl na kolena a začal brečet. „Jak si to mohl dopustit?“Zeptal se griffina.

            „Nezapomínej, že se to ještě nestalo Harry Pottre. Ještě je čas to zastavit.“

„Jak?“ Zeptal s nehranou nadějí v hlase.

„Musíš si to z celého srdce přát, musíš chtít.“

„Ale já chci jim pomoct. Chci je zachránit.Chci být zase s Ní a s Ronem.“ Teď už křičel co mu síly stačily.

„Já chci ŽÍT!!!!“

Ve chvíli kdy to vykřikl se griffin rozběhl ohromnou rychlostí přímo proti Harrymu. Ten  instinktivně vztáhl ruku kupředu směrem odkud se na něj zvíře řítilo. To se odrazilo a skočilo přímo na jeho hruď. Místo nárazu se však všude rozprostřelo zářivě bílé světlo a pak už jen  tma. Srdce splynulo s duší.

            Pomalu se probouzel. Jeho tělo ho neskutečně bolelo. Ležel na písečné pláži. Byl polonahý. Z ran na jeho zádech a hrudi už netekla krev, ale neskutečně ho pálily. Přesto se cítil silnější než dřív jeho ruce, nohy, hruď i břicho posílily. Stal se napůl zvířetem. Cítil toho dravce v sobě. Pokusil se vstát, ale kolena se mu ihned podlomila. Podíval se na oblohu. Zářil na ní ten stejný  měsíc jako v té vizi. Vpředu před sebou uviděl silnici. Podíval se po ní na obě strany. Napravo od něj se vinula silnice dál podél břehů písečné pláže. Na druhé straně uviděl v dáli les. „To je ono!“ Až teď si uvědomil, že dokáže vidět i bez brýlí. „Musím si pospíšit. Nemají moc času. Já nemám moc času.“ Spěchal po cestě směrem k lesu. Běžel co mu síly stačily a že těch moc rozhodně nebylo. Srdce mu tlouklo čím dál rychleji. Věděl, že už moc dlouho nevydrží, přesto stále běžel. Už nemohl. „Ne nesmím to vzdát, oni musí přežít.“ Nevěděl ani jak jim pomoci. Neměl hůlku a byl na konci svých sil. Míhal strom za stromem. „Musím běžet dál.“ Stále zrychloval. Netušil kde se v něm ta síla bere, ale vycházela přímo zněj. Najednou ucítil ostrou bolest ve svých kostech a v zádech. Vše se odehrálo neuvěřitelně rychle. Už neběžel po dvou lidských nohách. Teď běžel po čtyřech ohromných kočičích tlapách. Viděl, slyšel a cítil naprosto vše. Ještě zrychlil. Instinkt dravce jej naprosto ovládl. Běžel lesem. Několik set metrů před sebou uviděl světla, která náhle zhasla už neměl na výběr. Roztáhl svá obrovská křídla a dvakrát s nimi máchl. Nikdy nic takového nezažil. Vítr mu česal jeho hřívu. Cítil se neuvěřitelně volný. Byla naprostá tma, ale on viděl dokonale a světleji. Uviděl tři postavy krčící se u sebe těsně před kapotou auta. K nim se blížily tři chlupatá, vysoká stvoření. Právě ve chvíli kdy se jedno z nich chystalo zaútočit přistál s ohromnou ránou na střeše vozu, jediným skokem přeskočil Grangerovi a srazil vlkodlaka k zemi. Další dva se na něj okamžitě vrhli. Jednoho srazil tlapou k zemi a zaryl mu své drápy hluboko do masa. Na neštěstí to druhého již vykrýt nestihl. Vlkodlak skočil griffinovy na hřbet a zaryl mu pro změnu své drápy do něj. Harry zařval bolestí. Nebyl to řev umírajícího stvoření, ale rozzuřené šelmy. Třetí vlkodlak, který se zatím vzpamatoval se Harryho snažil obejít. Chtěl splnit úkol, který mu zadal jeho Pán. Griffin si jej naštěstí včas všiml a rotáhl svá zlatavá křídla aby mohl bránit vystrašenou rodinu. Ti zatím jen ohromeně sledovali zuřivý boj a nechápali co se děje. Byli vyděšeni k smrti. Už mněl toho boje dost. Máchnutím křídla odhodil dva z vlkodlaků několik metrů pryč, aby si získal čas. Trhnutím shodil třetího ze svého hřbetu. Svalil jej na zem a aby mu nemohl uniknout  položil na něj svou tlapu do které se opřel plnou vahou. Vlkodlak se zmítal, ale neměl šanci. Griffin se mu zakousl do hrdla.

Byl mrtví. Pak pozvedl svou hlavu a zařval. Byl to řev vítěze. Zbylá stvoření poznala, že nemají šanci. Dala se na rychlí ústup. Ve chvíli kdy zmizely mu došly síly. Zhroutil se na zem. Ztratil příliš krve. Proměnil se zpět do své lidské podoby. Ležel polonahý na silnici. Po těle mněl otevřené rány, ze kterých vytékala krev. Najednou k němu přiklekla dívčí postava a vzala jeho hlavu do rukou. Poznal v ní Hermionu. Z očí jí tekly slzy. Něco mu říkala, ale on jí neslyšel. Pomalu se propadal do temnoty. Poslední co stihl říct bylo jen: „Nemohl jsem to

do- dopustit. Pak už zcela propadl ve tmu.
Komentáře:

 1. Fion28. 9. 2006 21.59

  Moc hezká kapitolka, už se těším na další....doufám, že bude co nejdřív=)))))  odpovědět
 2. Gil-galad228. 9. 2006 22.09

  krááááááááása jakříka Fion už se těším nadalší;-)  odpovědět
 3. Lorlima28. 9. 2006 23.05

  Oj... já nemám slov... no prostě je to senzační! Dalšíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí :)  odpovědět
 4. Gina28. 9. 2006 23.22

  Oh bože... ten konec je naprosto dokonalej...teda ono je to celý dokonalý, ale ten konec je nej. Řekla bych, že mám takovou úchylku všechny všude mučit. Ano, sem normoš! Musim říct, že ses Lee zařadil mezi moje nejoblíbenější autory :)  odpovědět
 5. Fufik29. 9. 2006 8.27

  Sice netuším jak to děláš, ale dokázal si mě úplně okouzlit svojí povídkou....
  Je to nádherný!  odpovědět
 6. brabla29. 9. 2006 10.04

  Já chci dalšííííííííííííííííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!
  Prosím!!!!!!
  Je to perfektní, krásný, nádherný a já nevim co všechno!!!!  odpovědět
 7. Sherina29. 9. 2006 13.49

  super, perfektní, úžasný...senzačně napsaná povídka...těším se na další  odpovědět

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: